Rekord świata na 100 m

1 min czytania

rekord świata 100 m

Atletyka jest niewątpliwie królową sportów, a sprint na 100 metrów to jedna z najbardziej ekscytujących dyscyplin. Właśnie na najkrótszy bieg czekają widzowie podczas każdego mityngu, a medale z tych zawodów są jednymi z najbardziej pożądanych. Zapoznaj się z fascynującymi faktami i rekordami dotyczącymi biegu na 100 metrów! Dowiedz się, jaki jest obecny rekord świata na tym dystansie. 

Bieg na 100 metrów to najkrótszy dystans na otwartym stadionie. W przypadku zawodów halowych, nagrody i medale są wręczane za wyścig na 60 metrów. Bieg na 100 metrów pozostaje jednak najbardziej prestiżowym, a jego zwycięzcy na Mistrzostwach Świata czy Igrzyskach Olimpijskich zdobywają tytuł „najszybszych na świecie” w danym sezonie.

Zakłady sportowe online to Twoja szansa na wygrane i dreszczyk emocji.

Jaki jest rekord świata w biegu na 100 m? Rekordy biegu na 100 m

W dyscyplinie biegu na 100 metrów, każda setna sekundy ma znaczenie. Obecnie miano najszybszego człowieka na ziemi nosi Jamajczyk Usain Bolt, który pokonał dystans w 9,58 sekundy. Tuż za nim plasują się Amerykanin Tyson Gay i rodak Bolta, Yohan Blake — obaj z czasem 9,69 sekundy. Te dwa kraje, Jamajka i USA, są kolebką najszybszych sprinterów na świecie. Na liście najważniejszych zawodników wymienić możemy także Jamajczyków: Asafę Powella, Nestę Cartera i Steve’a Mullingsa, a także Amerykanów: Justina Gatlin’a i Maurice’a Greene’a.

Podobnie sytuacja wygląda wśród pań. W biegu na 100 metrów dominują Amerykanki. Najczęściej to one stawały na podium — Florence Griffith-Joyner (10,49 s), Carmelita Jeter (10,64 s) i Marion Jones (10,65 s). Na czwartym i piątym miejscu uplasowały się natomiast reprezentantki Jamajki: Shelly-Ann Fraser-Pryce i Elaine Thompson, które pokonały dystans sprinterski w czasie 10,70 s.

Co to jest freebet?

admin
1 min czytania

Kadzielnia Sport Festiwal 

admin
51 sec read